Napisali o nas

PM2 zaprezentował własny, autorski repertuar przełamujący schematy polskiego postrzegania muzyki country i nawiązujący do najlepszych aktualnych poczynań amerykańskich zespołów poszukujących dla country nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Na polskiej scenie nie było dotąd zespołu idącego tą drogą.

Jury Przepustki do Mrągowa 2014 pod przewodnictwem Korneliusza Pacudy

„Dzika Banda” to dla mnie najlepsza piosenka na tegorocznym Pikniku Coutry w Mrągowie.

Maciej Świątek  - Dyliżans

Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem aranżacji, chwytliwych, ale niebanalnych melodii. Trąbka jest zaskakująca oraz teksty (musiałem się przyzwyczaić przez chwilę do opowieści o Dzikim Zachodzie w języku polskim, ale daje radę!). Chłopaki robimy winyla, już nie mogę się doczekać!

Tomasz Olszewski - wydawca, właściciel Winylowo.com i Winylowo Records

Dziki Zachód po polsku? W takim wydaniu, jakie proponuje PM2 Collective – mówię zdecydowanie tak!

Robert Dłucik - Wyspa.fm

„Bob z miasta Dylan” to pozycja spójna, przemyślana i dojrzała. Wiem, że jest masa ludzi, do których ta muzyka trafi, i którzy uwielbiają klimat prezentowany przez PM2 Collective. Zespół ma szansę zajść naprawdę daleko.

Kuba Krzyżański - Psychosonda 

Płyta o takim potencjale kompozycyjnym i lirycznym, ma szanse dokonać solidnego przełomu w postrzeganiu współczesnej muzyki zakorzenionej w tradycji amerykańskiej. Nie przypominam sobie, aby w ostatnich latach w Polsce miała miejsce premiera albumu, który Dziki Zachód przepuściłby przez alternatywne soczewki i uwspółcześnił w taki sposób, jak zrobili to bracia Mieszczak i Piotr Wojtyczek. Być może przełom już zaczyna być zauważalny i dzieje się to na naszych oczach.

Adam Mańkowski - Magnetoffon

To zespół z krwi i kości, w pełni świadomy swej muzycznej wizji, niesamowicie kreatywny, łączący country, americanę, folk, bluesa i rocka w konceptualną spójną całość, zebraną w ramy albumu „Bob z miasta Dylan”. Albumu wielokrotnego użycia, który zyskuje za każdym następnym przesłuchaniem i zwyczajnie powinien znaleźć się na półce każdego fana Calexico, WovenHand, 16 Horsepower, Whisketown, Johnnego Casha, Akron Family.

Janusz Matysiak - Zatopiony w Ciszy

PM2 Collective to projekt, który może wyjść daleko poza Mrągowo i trafić do miłośników nie tylko muzyki kowbojskiej czy bluegrassu, ale też tych lubujących się w ładnych melodiach i leniwych brzmieniach.

Jadwiga Marchwica - T-mobile Music

Kłaniam się za próbę rekonwalescencji "polskiego country", o którego autentyzm rzeczywiście dziś trudno, a jednak PM2 Collective stereotypom się przeciwstawiło i album można śmiało uznać za naprawdę udany!

Konrad Beniamin Puławski - Laboratorium Muzycznych Fuzji 

PM2 Collective już został dostrzeżony gdzie trzeba, a myślę, że to dopiero początek sukcesów płyty „Bob z miasta Dylan”. Szczególnie jestem ciekaw jej wersji anglojęzycznej, która właśnie powstaje i z wiadomych względów ma szanse znacząco wpłynąć na popularność zespołu.

Portal Jeszcze tego nie słyszałeś

"Bob z miasta Dylan" stanowi kopalnię świetnych riffów i jeszcze lepszych melodii.

Jacek Jarocki - Muzyczny Horyzont 

To intrygujące brzmienia, o których nie da się powiedzieć, czy są country, folkiem, rockiem gotyckim... czy każdym z tych gatunków jednocześnie.

Rafał Chojnacki - Folk24, nr 1/2015 (5)

Nie jest to łatwa do opisania płyta. Każde jej odsłuchanie uwalnia dodatkowe emocje i odkrywa nowe smaczki. I jest to rzeczywiście płyta, do której się wraca, jak powraca się do idealnych marzeń z czasów młodości.

Maciek Świątek - Dyliżans, nr 18/678

Płyta godna polecenia w całości i w oderwaniu poszczególnych części.

Natalia Zakolska - Muzykoholicy

Niesamowite doznania i niesamowita płyta.

Paulina Chmielewska - Dużeka.pl 

Nowa płyta PM2 Collective ma wszystko to, co w muzyce cenię – oryginalny pomysł, intertekstualne nawiązania, nieprzekombinowane kompozycje i nastrojowy cel.

Alicja Górska - Zażyj Kultury 

Suma summarum brzmienie instrumentarium stoi na poziomie profesjonalnej, "światowej” produkcji.

Wojciech Sobczak-Wojeński - Pociąg do Country

Swoją pierwsza płytą, zatytułowaną Bob z miasta Dylan wykazali się niebywałym wyczuciem, bowiem ich debiutancki krążek zbiera same pozytywne recenzje, zarówno wśród krytyków, jak i – tych ważniejszych – słuchaczy.

Sylwia Sekret, Mateusz Cyra - Głos Kultury 

Chłopaki wiedzą, jak grać rasową americanę i country. I to tak, że nie ma miejsca na wstyd i przaśność. Jakby urodzili się w Nashville, ale umieli gadać tylko po polsku – więc jeśli chcą tworzyć, to tylko w ten sposób.

Michał Maciejewski - FineTuneTv

Zespół dobrze odnajduje się w tej stylistyce i potrafi wciągnąć słuchacza w swoją opowieść. 

Bartosz Leśniewski - Magazyn Lizard 


Wywiady: 

FYH: Czynniki Pierwsze: Bob z miasta Dylan
Muzykoholicy: Poszczególne postacie to modele pewnych postaw i zachowań
Głos Kultury: Sowy nie są tym, czym się wydają 

Grali nas w: 

I Program Polskiego Radia, III Program Polskiego Radia, Radio Warszawa, Radio Kraków, Radio Bielsko, Radio 17, Radio eR Lublin, Radio 5 Suwałki, Radio Akadera Białystok, Radio Opole, Radio Rzeszów, Radio Merkury Poznań, Polskie Radio Rzeszów, Radio Kultur a i Sztuka, Radio Centrum Kalisz, Radio Aspekt (Berlin), UWM, 

Wybrane newsy: 

Netfan: Amerykańskie tajemnice na płycie PM2 Collective
Onet: Americana po polsku wkrótce na winylu
Wiadomości24: PM2 Collective przedstawia chłopca z miasta Dylan
Mały Leksykon Wielkich Zespołów: PM Collective debiutuje na winylu
Cantara Music: PM2 Collective
Dla Lejdis: PM2 Collective - Bob z miasta Dylan 
Głos Kultury: Odmiana country w Polsce? PM2 Collective udowadnia, że można!
Radio Rzeszów: Ciekawy projekt - PM2 Collective z Bielska - Białej
Vahan: Bob z miasta Dylan – historia chłopca, który pomylił życie ze śmiercią
Muzotakt: PM2 Collective - premiera "Bob z miasta Dylan"
WO24:- PM2 Collective - Bob z miasta Dylan
Kultura i Sztuka: PM2 Collective "Bob z miasta Dylan"
Album przy Yerbie (video): PM2 Collective przy Yerbie